استانبول شهری تاریخی و رنگارنگ

مانند شهر زیبای ونیز، استانبول شهری است که توسط دریا احاطه شده است و شهر استانبول به وسیله راه آبی شاخ طلایی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است و همین تقسیم شدن استانبول باعث به وجود آمدن تفاوت های بسیاری در سبک زندگی مردم استانبول شده است و به همین ترتیب باعث متفاوت شدن تجربه های تور استانبول می گردد، چه شما در حال قدم زدن در پیاده روهای بازار بزرگ استانبول باشید یا سوار بر کشتی در حال عبور از تنگه بوسفروس باشید و در حال تماشای دریای مارمارا باشید، شهر استانبول سلیقه های مختلف گردشگران تورهای استانبول را بر آورده می کند.

استانبول شهری در دو قاره به قدمت تاریخ

بخشی از جادوی شهر استانبول برای جذب گردشگران و توریست ها به سمت خود، دارا بودن سبک معماری رومیان باستان در بناهای تاریخی خود می باشد. گذراندن تعطیلات با تور لحظه آخری استانبول در این شهر شانس اقامت در هتل های لوکس در  قلب شهر استانبول محلی که شاهکارهای معماری نظیر کاخ توپکاپی، مسجد آبی را به ارمغان می آورد است و گفتنی است که قلب استانبول محلی بسیار مناسب برای پیاده روی و قدم زدن می باشد. شهر استانبول در واقع تنها شهری در دنیا می باشد که در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است و همین امر سبب به وجود آمدن تصویری دوستداشتنی و جذاب از شهر استانبول در دید مردم سایر کشورها شده است. عده ای بر این باورند که شهر استانبول محلی است که شرق به ملاقات غرب می رود و عده ای بر این باورند که استانبول محل تلفیق سنت و مدرنیته می باشد. شهر استانبول با تلفیق عجیب تاریخ و خلاقیت در حال رشد می باشد و این موضوع باعث به وجود آمدن رقابتی بین بناهای تاریخی و ساختمان هتل های لوکس، مراکز خرید استانبول در سطح شهر شده است اما واقعیت این است که برای سفر به استانبول و کسب تجربه های جدید و نو نباید بیشتر از این وقت را برای انتخاب بین اقامتگاه های شهر استانبول و یا هتل های استانبول تلف کرد بلکه هرچه سریعتر با تهیه تور استانبوللحظه آخری Taisiz سفر خود به استانبول را آغاز کنید و قدم در این شهر تاریخی گذاشته و ماجراجویی خود را آغاز نمایید.

دیدنی های استانبول

در خلال روز می توانید از بازار بزرگ شهر استانبول و پیاده رو های جذاب اطراف بازار بزرگ استانبول که شامل بیش از 3000 مغازه می باشند بازدید نمایید و همچنین با طی یک مسافت کوتاه به هسته گردشگری استانبول یعنی خیابان استقلال خواهید رسید که مغازه ها و بوتیک های جذاب استانبول را در خیابان استقلال پیدا خواهید کرد و می توانید از مساجد استانبولدیدن نمایید اما زمانی که خورشید در شهر استانبول غروب کند شاهد زندگی شبانه متفاوت اهالی استنابول خواهید بود! که در شبهنگام در خیابان های استانبول شاهد رقص و موزیک زنده از موسیقی سنتی استانبول تا موسیقی جاز، بلوز و راک خواهید بود. سفر  به استانبول هیچگاه بدون گشت و گذار در بوسفروس با کشتی های تفریحی کامل نخواهد شد پس با تهیه تورهای استانبول ارزان قیمت به شهر استانبول سفر خود را آغاز کنید و مطمئن شوید که مجری تور حتما سوار بر کشتی شدن را در برنامه تور استانبول داشته باشد.
در تورهای استانبول علاوه برتمامی مزایا و جذابیت های ذکر شده، استانبول محلی برای لذت بردن از وعده های غذایی است که توسط مطرح ترین آشپزهای ترک در سطح بین الملل طبخ می شوند پس اگر شما هم به دنبال انتخابی به صرفه و هیجان انگیز برای سپری کردن تعطیلات خود در نوروز سال جدید می باشید Taisiz پیشنهادات شگفت انگیز تورهای استانبول را برای شما در نظر گرفته است.  

آب و هوای استانبول

شهر استانبول دارای آب و هوای اقلیم اقیانوسی می باشد، این به آن معنی است که تحت تاثیر آب و هوای قاره ای است و دارای تابستان های گرم و شرجی و زمستان های سرد و مرطوب و برخی اوقات به همراه بارش برف می باشد. شهر استانبول دارای میانگین بارش سالانه 844 میلی لیتر می باشد، گفتنی است که اواخر فصل پاییز و فصل زمستان مرطوبترین زمان در شهر استانبول و فصل های بهار و تابستان خشکترین فصول در شهر استانبول می باشند. افرادی که قصد سفر به شهر استانبول را در فصل های پاییز، زمستان و بهار را دارن به همراه داشتن چتر برای سفر به استانبول توصیه می شود.

حمل و نقل در استانبول

سیستم حمل و نقل در شهر استانبول ممکن است برای افرادی که برای بار اول به این شهر سفر می کنند پیچیده و گیج کننده به نظر بیاید اما اگر شما از بلیط های الکترونیکی مخصوص حمل و نقل در شهر استانبول استفاده کنید هزینه های رفت و آمد در شهر استانبول را بسیار زیاد کاهش خواهید داد زیرا برای گجردش در شهر استانبول تقریبا مسیرهایی برای خطوط حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است و می توانید با استفاده از تراموا، مترو، اتوبوس و یا حتی قایق خود را به مقصد مورد نظر برسانید، گفتنی است که بلیط های الکترونیکی ویژه حمل و نقل در استانبول را می توانید از دستگاه های تهیه بلیط داخل اتوبوس ها و ایستگاه های مترو و یا کیوسک های حمل و نقل عمومی تهیه نمایید اما باید بدانید که تهیه بلیط از کیوسک ها فقط با پول ترکیه یعنی لیر قابل انجام است و پول های خارجی و کارت اعتباری مورد قبول این دسته از کیوسک ها نیست.