تور تایلند

کشور تایلند که در گذشته به نام سیام شناخته میشد در جنوب شرق آسیا که با کشور های لائوس ، برمه ، کامبوج همسایه می باشد . سواحل کشور تایلند در ، دریای آندامان(Andaman) و خلیج تایلند قرار دارند.

کشور تایلند بخاطر موقعیتش بر روی کره زمین دارای آب و هوای معتدل است که و زمین های حاصل خیزی هم دارد . طبیعت شمال کشور تایلند کوهستانی ، مرکز کشور مملو از شالیزار برنج ، و غرب و شرق کشور تایلند از باغات میوه های استوایی و درختان کائوچو در برگرفته است  . بهترین زمان برای سفر به تایلند بین ماه های نوامبر تا فوریه می باشد.

کشور تایلند با داشتن سواحل شنی سفید ، قصرهای سلطنتی ، معابد بزرگ و پر زرق و برق و آثار باستانی و خرابه های تاریخی به عنوان یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری شناخته می شود.

بخاطر برخورد خوب و مهمان نوازانه مردم تایلند امروزه این کشور بنام سرزمین لبخند شناخته می شود . کد تلفن کشور تایلند 0066 می باشد.

کشور تایلند 1400 جزیره دارد که بزرگترین آن پوکت می باشد و پوکت به عنوان یکی از مقصدهای تورهای مسافرتی می باشد.

توجه داشته باشید اگر در کشور تایلند پول این کشور بات را زیر پا بماند به مشکل خواهید خورد و یکی از بی احترامی بزرگ  به حساب می آید .

دین مردم تایلند

مذهب 95 درصد مردم تایلند بودایی می باشند و بعد از دین بودایی مسلمانان بیشترین درصد گروه مذهبی کشور تایلند را با 4% جمعیت  کشور را در بر گرفته اند . 1درصد باقی مانده مردم کشور تایلند 0.7 مردم مسیحی و مابقی سایر ادیان می باشند.

بزرگترین مجستمه بودا با نامPhra Phuttha Maha Suwana Patimakon به وزن 5.5 تن در معبدTraimit شهر بانکوک نگهداری میشود.

پایتخت کشور تایلند

بانکوک یا بانگکوک به عنوان پایتخت کشور تایلند شناخته می شود و یکی از پرجنب و جوش ترین پایتخت های دنیا به شمار می رود و رودخانهChao Phraya از وسط این شهر عبور میکند . مردم محلی تایلند تا دویست سال شهر بانکوک را گرونگتپ می نامند.

شهر بانکوک معروف به ونیز شرق آسیا می باشد . بر روی رودخانه Chao Phraya  با قایق رفت و امد می کنند و بازاچه روز رودخانه هم وجود دارد.

معابد تایلند

یکی از جاذبه های گردشگری کشور تایلند معابد بزرگ و چشم گیر این کشور است . کشور تایلند بخاطر دارا بود از فرهنگی و تمدنی غنی و  دین بودایی دارای معابد خیلی زیادی می باشد . کشور تایلند که درآمد کشورش از طریق توریست می باشد سعی کرده در کنار مناظر بکر طبیعی خود با مرمت و بازسازی معابد خود بتواند گردشگران بسیاری را جذب کند . قدمت برخی از معبد با به قرن ها پیش بر میگردد .

از معابد معروف تایلند می توان به معبد وات رانگ کان ، معبد حقیقت ، معبد وانت آرون ، معبد وات پو ، معبد سوتات و ... اشاره کرد .

فستیوال ها و جشن ها

مردم کشور تایلند از قدیم ایام دوستدار جشن و فستیوال بوده اند و با توجه فرهنگ و قدمت دیرینه دارای جشن ها و فستیوال های مخلفی می باشد .

مردم تایلند برای برگزاری جشن ها در معابد ، خیابان ها ، کنار سواحل می پردازند . و برای هریک از جشن ها و فستیوال ها دلایل و فلسفه خاص خود را دارند .

یکی از پر طرفدار ترین این جشن ها، جشن آب سونگران می باشد که در طی 3 روز آب بازی به تمام معنا است .

سایر جشن در کشور تایلند می توان به فستیوال ارواح تایلند ، فستیوال راکت ، فستیوال لانترن ، فستیوال بوفالو ،  فستیوال گیاهخواری ، فستیوال موسیقی ، فستیوال شمع ، جشن سال نو میلادی ، جشن ماه کامل و .... اشاره کرد.

شهر های پر طرفدار

تایلند دارای شهر های مختلفی است که در بین شهر ها ، شهرهای بانکوک ، پاتایا ، چیانگ مای ، و جزیر پوکت و جزایر اطراف آن جزو مقصد های توریستی و پر طرفدار کشور تایلند می باشد .