شناختی کلی از دبی

دبی بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر امارات متحده عربی است واقع در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس است که به عنوان یک شهر جهانی و مرکز تجارت خاورمیانه است. این شهر درحالیکه با پروژه های بزرگ ساخت و ساز و رویدادهای ورزشی، به ویژه بلندترین برج جهان (برج خلیفه) توجه جهان را جلب کرده است، در سال 2012 به عنوان گرانترین شهر خاورمیانه شناخته شده است. حتی در سال 2014 اتاق های هتل دبی به عنوان دومین گران ترین در جهان رتبه بندی شدند. دبی با وجود زرق و برق و ثروت فراوانش یکی از امن ترین شهرهای جهان محسوب می شود که در گوشه و کنار آن شاهد وجود فرهنگ عربی حاکم بر زندگی، جشنواره ها و موزه ها خواهید بود. جالب است بدانید مردم این شهر هیچ مالیاتی پرداخت نمی کنند، برای اقامت در هتل های لوکس شما قادرید هتلهای 5 ستاره و حتی 7 ستاره را انتخاب کنید.

سرگرمی و تفریحات دبی

دبی تلاشهای زیادی می کند که یکی از بهترین قطب های گردشگری جهان شود، البته تاکنون پیشرفت زیادی در این راستا داشته است. با وجود اینکه این شهر دارای هوای گرم است و از بارش کمی برخوردار است ولی باز هم می توانید اسکی در کوهستان مصنوعی دبی را تجربه کنید، این پیست اسکی سرپوشیده علاوه بر تجهیزات ویژه ای که در اختیار شما قرار می دهد، با فراهم نمودن رستورانها، کافه ها و همچنین تله کابین دوران خوشی را برای شما مهیا کرده است.

شما حتی می توانید با بازدید از آکواریوم بزرگ دبی، اطلاعات زیادی راجع به دنیای آبزیان به ویژه کوسه ها در زیر دریا کسب کنید و یا برای غواصی شرکت کنید. جالب است بدانید یک کار جالب که در دبی انجام می دهند پرواز در تونل شیشه ای iFly و معلق شدن در آن است که شما و حتی کودکانتان نیز می توانند این سرگرمی را تجربه کنند.

از جمله دیگر تفریحاتی که شما می توانید در دبی تجربه کنید می توان به این موارد اشاره کرد: شرکت در فستیوال های غذا و خرید، چتربازی و بالن سواری برفراز دریا و کویر، رانندگی با ماشین های مسابقه محبوب فرمول یک، شترسواری، بانگی جامپینگ، بازدید از برج خلیفه یکی از مرتفع ترین برج های جهان، بازدید از موزه ها و خرید در مدرن ترین مراکز خرید آن می باشد.

حمل و نقل در دبی

در دبی علاوه بر تاکسی ها و اتوبوس ها و متروی تمام اتوماتیک، سیستم حمل و نقل مونوریل و ترام هم وجود دارد که تقریبا مشابه مترو هستند، در واقع مونوریل به منظور متصل کردن منطقه پالم جمیرا به دبی که بلیط آن 20 درهم می باشد و ترام جهت راه ارتباطی میان جمیرا، دبی مارینا و خیابان صفوح است. از دیگر موارد خطوط ارتباطی دبی که می توان به فرودگاه اشاره کرد. همچنین از کشتی علاوه بر حمل و نقل بیشتر به عنوان یک نوع تفریح استفاده می شود.