درباره شهر گوا

گوا شهریست  بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان می باشد . ایالت گوا در سواحل دریای عرب قرار داشته و یکی از ایالت های غربی کشور هندوستان محسوب  میشود .

گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدودا ۴۰ کیلومتری آن می باشد. طبیعت گوا دارای  تپه های به شدت سبز در کنار رودها  و کشتزارهای برنج ، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی به این منطقه داده است .

بندر گوا منطقه فوق العاده زیبایی است که سواحل شنی وسیع ، زیبا ، آرام و لذت بخشی دارد. می توان گفت  سواحل زیبای گوا، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در دنیا است و همچنین گزینه‌ی مناسبی برای گذراندن تعطیلات  می باشد .

مرکز گوا توسط یک قلعه در تپه های مجاور شهر، محافظت شده و در اطراف آن تعدادی مرداب قرار دارد. گوا به طور کلی دارای دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است .   پایه اصلی اقتصاد شهر گوا توریسم ، ماهیگیری و معادن آهن  میباشد .

گوا از  کوچکترین ایالت هندوستان می باشد  اما درآمد شهروندان  آن از دیگر ایلات های هندوستان بیشتر است. واسکو داگاما Vasco da Gama در جنوب گوا به عنوان بزرگ ترین شهر این ایالت شناخته می شود.

گوا دارای فروشگاه ها و مراکز خرید معتبری چون : فروشگاه بيگ جي (Big G) در این مجموعه مملو از مغازه های مختلف می باشد و شما تمام  اجناس وچیزهایی که به آن نیاز دارید را می توانید پیدا کنید.

این شهر دارای فرودگاه بین المللی گوا دابولیم (Dabolim) می باشد که  در۲۹ کیلومتری پانجیم واقع است و اکثر خطوط هوایی داخلی هند نظیر گواير(GoAir) و جت ايرويز (Jet Airways) روزانه چندین پرواز از دهلی و بمبئی به آن جا دارند.

 و همچنین خطوط هوایی بین المللی و حتی  خطوط عربی نظیر هواپیمایی قطر و الاتحاد بطور روزانه به فرودگاه گوا پرواز دارند.