بدروم شهر آرام ترکیه

شهر بدروم واقع در جنوب غربی ترکیه در جوار دریای اژه محیطی بسیار آرامش بخش است، در بدروم هم فرودگاه وجود دارد و هم اتوبوس هایی برای حمل و نقل به این شهر فراهم شده است و در صنعت کشتیرانی و قایقرانی از اهمیت ویژه ای نیز برخورار است.  در بدروم هتلهای 5 ستاره لوکس زیادی وجود دارد که البته در جوار آنها رستورانهای مدرن به وفور دیده می شود که از شما با انواع غذاهای دریایی بی نظیری پذیرایی خواهد شد.

در واقع مناطق دیدنی زیادی برای بازدید درآنجا وجود دارد، قلعه بدروم و مقبره ی هالیکارناسوس، ساحل شتر، آمفی تئاتر بدروم از سری مکانهای محبوب در میان توریست ها می باشد. شما با قدم زدن در کوچه های تنگ این شهر می توانید از بازاری منحصر بفرد که شامل فرش، صنایع دستی، جواهرات طلا و نقره، محصولات سنتی خاص و زیبا می شود دیدن کنید و از این منظره لذت ببرید.

آب و هوای بدروم

بهتر است قبل از سفر به بدروم کمی با آب و هوای آن آشنا شوید، بدین جهت اطلاعات مختصری از آب و هوای بدروم ارائه نمودیم بلکه برای شناخت کلی شما مفید واقع شود. در بدروم همه نوع آب و هوایی را می توان مشاهده کرد اما در کل این شهر به طور میانگین دارای آب و هوای گرم و معتدلی می باشد. که معمولا در زمستان 14 درجه و تابستان 32 درجه است، البته در تابستان با وجود تابش دل انگیز خورشید با قدم زدن در ساحل زیبایش، وزش نسیمی خنک را از سمت دریا حس می کنید. می توان گفت بهترین زمان برای سفر به بدروم تابستان و اواخر بهار است. اغلب توریست ها ساعات اولیه روز را برای ورزش و تفریحات آبی یا جت اسکی انتخاب می کنند.

حمل و نقل در بدروم

معمولا مسافران برای حمل و نقل در سطح شهر از تاکسی ها و مینی بوس ها استفاده می کنند که مسلما هزینه مینی بوس که به اسم  Dolmus رایج هستند ارزان تر از تاکسی می شود که البته این دولماس ها زمان بندی و مسیر های مشخصی دارند که بهتر با آن آشنا باشید. ولی برخی با کرایه ماشین راحت ترند، شرکت های مختلفی هستند که این خدمات را ارائه می دهند، حدودا روزانه 30 یورو هزینه کرایه این ماشین ها می شود. برای حمل و نقل در میان بندرها و دریا قایقرانی و کشتیرانی از محبوبیت ویژه ای برخوردار است که این نیز خود به عنوان یک تفریح برای توریست ها محسوب می شود.درون شهر بدروم فرودگاهی وجود ندارد، البته فرودگاه میلاس نزدیک ترین فرودگاه به این شهر است که 36 کیلومتر با آن فاصله دارد، علاوه بر آن حدودا 3 ساعت زمان خواهد برد تا به دو فرودگاه دالامان و عندنان مندرس ازمیر برسید.

دیدنی های بدروم

شاید برایتان این سوال پیش آمده است که آیا در بدروم جاذبه های گردشگری و تفریحاتی برای توریست ها وجود دارد؟ قطعا هجوم تعداد زیادی توریست به این منطقه زیبا بی دلیل نیست! بدروم علاوه بر رستوران ها و هتل های لوکس و تفریحات مدرن، از جمله قایق سواری، تورهای کشتیرانی، جیپ سافاری در جاده های کوهستانی که در آن فراهم شده است، از گذشته ی افسانه ای خود حرف های زیادی برای گفتن دارد، در این  شهر جاذبه های باستانی زیادی را دارا است که تعدادی از آن ها به راحتی برای بازدید عموم برنامه ریزی شده است.

یکی از جاذبه های بدروم که بیانگر افسانه ای تاریخی است، قدیمی ترین کشتی غرق شده یافت شده شامل یک کشتی یونانی مربوط به قرن چهارم قبل از میلاد است که حامل یک سری اشیاء قیمتی از آن دوره است. این کشتی را به راحتی برای شما به نمایش گذاشته اند بلکه سفری جذاب را تجربه کنید.

علاوه بر آن قلعه سنت پیتر واقع در کنار ساحل، که شامل 5 برج است و مسجد مصطفی پاشا، قلعه چیفت، موزه ی زیرزمینی، معبد هالیکارناسوس که قدمت آن مربوط به 350 سال قبل از میلاد می باشد بسیار جاذبه های دیدنی است.