آنکار

شهر آنکار به عنوان پایتخت کشور ترکیه می باشد . 

فرصت بازدید ازموزه های آنکارا را از دست ندهید!

در آنکارا موزه های متعددی وجود دارد که بسیار قابل توجه علاقمندان به تاریخ و هنر و آثار باستانی می باشد، یکی از موزه های دیدنی آنکارا که به شما توصیه می شود حتما از آن دیدن نمایید موزه تمدن آناتولی است که آن را می توان در بازار و کاروان‌سرایی قدیمی یافت. آثار این موزه مربوط به دوران پارینه سنگی تا دوره ی امپراطوری عثمانی جمع آوری شده و به نمایش گذاشته شده است.

مقبره آتاتورک

یکی مکانهای دیدنی آنکارا مقبره آتاتورک واقع در بخش آنیپ است، در این محل موزه ای قرار دارد که شما را خود به خود جذب میکند، این موزه شامل مجسه مومی آتاتورک و همچنین نمایشگاهی از عکس هایی که لحظات مهم در زندگی وی را ضبط کرده اند، دیده می شوند.

موزه تمدن های آناتولی

این موزه در سمت جنوب قلعه آنکارا در منطقه آتپزاری در آنکارا ترکیه واقع شده است که شامل ساختمان ذخیره سازی بازار مغازه قدیمی عثمانی عثمانی و کوروشونلو هان است. با توجه به تمایل آتاتورک برای ایجاد یک موزه هیتیت، ساختمان به وزیر آموزش و پرورش ملی، خریداری شد. این موزه شامل نمایشگاه هایی از آثار طلا، نقره، شیشه ای، سنگ مرمر و برنز تا نیمه دوم هزاره اول تا قبل از میلاد است.

شما هیچ وقت در آنکارا گم نمی شوید!

بسیار جالب است بدانید که نقشه ی این شهر از ابتدا به گونه ای طراحی شده است که حتی اگر برای اولین در این شهر قرار دارید و نقشه ای در دست ندارید به هیچ عنوان راه را گم نمی کنید، در آنکارا به هر اتوبوسی که دسترسی دارید نهایتا به ناحیه "kizilay" خواهد رفت، پس از سفر به آنکارا نترسید!

 

غذا!

احتمالا تاکنون بارها محبوبیت غذاهای ترکی به گوشتان خورده است، از ویژگیهای بارز آنکارا این است که شما میتوانید تمامی غذاهای محبوب ترکیه را پیدا کنید. پیشنهاد من کباب دونر مشهور ترکیه است و بهترین های آن را می توان در آنکارا پیدا کرد.