آشنایی با بانکوک

بانکوک Bangkok  یکی از شهرهای بسیار جذاب و دیدنی در شمال شرقی تایلند، که 64 میلیون نفر جمعیت که اکثرا دارای دین بودائی هستند را در خود جای داده است. دسترسی به جزایر معروف تایلندی مانند Koh Chang از بانکوک بسیار آسان است. اگر قصد سفر به بانکوک را دارید، باید بگویم که این یک انتخاب شگفت انگیز و محنصربفرد است که شما تاکنون هیچ جای دنیا ندیده اید در واقع با ورود به این شهر شما اولین حسی را که تجربه خواهید کرد تصویری از زندگی پر مشغله مردم در قالب رنگ های بسیار متنوع همراه با روح بزرگ آسیایی است که شما را فرسخها از فرهنگ غرب دور میکند. این شهر درمیان توریست ها به شهر فرشتگان و شهر الهی معروف است، حتی برخی به آن لقب ونیز آسیا را داده اند! در واقع بانکوک، بندر عمده تایلند است، تقریبا تمام صادرات کشور را اداره می کند و بیش از 70 درصد واردات خود را دریافت می کند. رودخانه چائو فرایا این شهر را به خلیج تایلند، 27 کیلومتر (17 مایل) پایین دست، متصل می کند.

این شهر از بیش از 35 خط هواپیمایی بهره می برد، و به منظور حمل و نقل آن در سطح شهر اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و... فراهم شده است و به راحتی می توانید از این شهر دیدن نمایید.

معابد معروف بانکوک

بانکوک مکان های دیدنی زیادی دارد که اکثر آنها را معابد مذهبیشان تشکیل می دهد. از معروف ترین معابد بانکوک می توان به معبد وات آرون واقع در کرانه غربی رود چائو فارایا و معبد وات اوف که بصورت یک مجسمه عظیم الجثه خوابیده در روبروی آن واقع شده است، اشاره نمود. معابد جالب دیگری نیز در این شهر قرار دارد از جمله معبد وات پراکا، پرایون، بنجا، سوتات، ماهاتات، لوها پرسات، ترایمیت و بیش از 400 معبد دیگر.. که البته بهتر است بدانید اگر قصد بازدید از این معابد را دارید قبل از آن لباس مخصوص بازدید را خریداری یا اجاره کنید، این جزئی از آداب تایلندی ها است که بدون لباس مذهبی سفید بلند مردانه و خانم ها با دامن بلند اجازه ورود به معبد را ندارند.

بانکوک شهر رنگها

بانکوک دارای تفریحات و دینی های بسیار زیادی می باشد، در بانکوک علاوه بر بازدید از قصرهای پادشاهان که شما را به دنیای دیگری در گذشته خواهند برد، بازدید از موزه ها، پارکها، اماکن تفریحی مدرن، اماکن مخصوص خرید از جمله چتاچاک که بازاری بزرگ مخصوص خرید لباس های ارزان، وسایل کوچک و حتی حیوانات عجیب و غریب، به ویژه صنایع دستی که دارای تعداد زیادی غرفه است نیز برای شما امکانپذیر است. اما تاکنون نشده است کسی به بانکوک سفر کند و از بازار شناور آن دیدن نکند جایی که هم دیدنی محسوب می شود و مناسب برای خرید! در بانکوک سوژه های عکاسی زیادی وجود دارد که نظر شما را جلب خواهد کرد.

یکی از دیگر مکانهای دیدنی بانکوک خانه هنری جیم تامسون است، او یک تاجر معروف بود که به جمع آوری آثار هنری علاقمند بوده و اکنون خانه او را در اختیار بازدید توریست ها قرار داده اند است.